У США знайшли спосіб знизити захворюваність діабетом

У США знайшли спосіб знизити захворюваність діабетом

10.10.2015

Виявлення людей з преддиабетом стало набагато простіше завдяки новому відкриттю американських учених. Важко переоцінити важливість і користь цього дослідження, адже запобігти переходу предіабета в наступну стадію можна, якщо своєчасно вживати необхідних заходів.
Основна складність полягає в рівні глюкози в крові, адже під час предіабета показники на глюкометрі не відрізняються від норми. Але при цьому можна спостерігати що підвищується резистентність клітин до інсуліну. Позбавлене уваги предиабет неминуче призводить до розвитку «повноцінної» форми діабету.
Виявити стан, що передує цукровому діабету, можна за допомогою спеціального дослідження. Але враховуючи, що як правило перебуваючи в цьому стані, людина відчуває себе в цілому нормально, необхідність у проведенні подібних обстежень, швидше за все здасться йому перебільшеною.
Відкриття вчених з Центру вивчення проблем ожиріння Фралінь зробило справжній прорив в області діагностики і профілактики діабету. Тепер виявити предиабет можна без складних процедур і тестів: достатнього звичайного аналізу крові.
У дослідженні брали участь 40 добровольців із заздалегідь діагностованим стандартними методами предіабетом. Кожен учасник мав цілком здорові серце і судини, але при цьому резистентність до інсуліну вже розвинулася. Також контрольна група включала в себе 40 осіб з нормальним станом здоров'я.
Дослідивши зразки крові всіх учасників випробування, вчені порівняли їх з аналізами контрольної групи. Вони встановили, що рівень метилювання в ДНК мітохондрій (один з найважливіших механізмів регулювання експресії генів) у добровольців з предіабетом був повишеним.
Розвинулася інсулінорезистентність порушує цей процес в першу чергу, тому своєчасне його виявлення дозволяє діагностувати предиабет на ранніх стадіях.

icon_viber icon_mes icon_callback icon_email